- Hjemmeside
- Køb
- MultiversX (EGLD)
- Neteller
- Hjemmeside
- Køb
- MultiversX (EGLD)
- Neteller
Køb MultiversX (EGLD) med Neteller
Oplev gnidningsfri betaling ved at bruge din Neteller-saldo til at købe EGLD. MultiversX er en high-throughput blockchain drevet af Adaptive State Sharding. Spring over indtastning af kort og nyd hurtig fiat-til-krypto-konvertering i dag.
Sådan køber du MultiversX (EGLD) med Neteller på Switchere
Hvorfor købe MultiversX (EGLD) med Neteller på Switchere
Øjeblikkelig E-Wallet betaling
Slip for at indtaste lange kortnumre. Log blot ind på din Neteller-konto for øjeblikkeligt at finansiere din MultiversX-ordre med din flervaluta-saldo.
Lynhurtig Blockchain
Som netværket tidligere kendt som Elrond håndterer MultiversX hurtige smart contracts via WASM. Når du har betalt, leveres din EGLD i ca. 6-sekunders runder.
Gennemsigtige Live-Kurser
Undgå skjulte overraskelser. Switchere viser altid den nøjagtige valutakurs og servicegebyrer på forhånd, så du ved præcis, hvor meget krypto du modtager.
Direkte Non-Custodial Levering
Du har fuld kontrol. Vi sender EGLD direkte til din private native chain-walletadresse umiddelbart efter, at din Neteller-betaling er blevet godkendt.
Køb MultiversX (EGLD) med Neteller fra din telefon
Få adgang til Switcheres iOS- eller Android-app for nemt at købe EGLD på farten. Forbind din Neteller-konto én gang, spring over indtastning af kortnumre, og tryk for at fuldføre dit high-throughput blockchain køb hvor som helst.
Brug din gemte Neteller-saldo øjeblikkeligt. Oplev en strømlinet mobilgrænseflade bygget til klarhed og hastighed uden at indtaste betalingsoplysninger gentagne gange.
Overvåg din MultiversX-ordrestatus direkte i appen. EGLD afregnes til din wallet på sekunder, og du kan spore den live.
Ofte stillede spørgsmål
-
Kan jeg købe MultiversX (EGLD) med Neteller på Switchere?
Ja, du kan øjeblikkeligt købe EGLD via Neteller på Switchere. Vælg mønten, vælg Neteller ved kassen, og vi sender kryptoen direkte til din personlige MultiversX-wallet. -
Hvorfor bruge Neteller i stedet for at indtaste kortoplysninger?
Neteller lader dig finansiere én gang og købe på få sekunder. Du logger ind med dit Secure ID i stedet for at afsløre dine rå kortnumre, hvilket holder dine high-throughput blockchain ordrer sikre. -
Hvor lang tid går der, før jeg modtager min EGLD?
Neteller godkender øjeblikkeligt. Når det er godkendt, udsender Switchere din transaktion til den oprindelige kæde. MultiversX byder på ~6-second rounds, så din EGLD ankommer typisk på få sekunder. -
Hvad koster det at købe EGLD via Neteller?
Du ser alle omkostninger på forhånd, før du bekræfter. Vi viser den live EGLD-kurs og vores gennemsigtige servicegebyr. Faste brugere kan også få loyalitetsrabatter på op til 45 %. -
Er der grænser ved brug af Neteller?
Ja, dine købsgrænser afhænger af dit KYC-verifikationsniveau. Fuldt verificerede brugere nyder godt af meget højere transaktionslofter, når de køber EGLD (formerly Elrond) med deres Neteller e-wallet. -
Hvad hvis Neteller ikke vises ved kassen?
Hvis Neteller er utilgængelig, skal du sikre dig, at din konto opfylder regionale krav. Du kan altid bruge andre metoder som Trustly, Skrill eller bankoverførsler til at anskaffe dine Secure Proof of Stake aktiver.